11.10.2018 19:47

Piersze spotkanie z cyklu MODLITWA

banner_modlitwa_rozancowa

Najbliższe spotkanie Dominikańskiej Szkoły Wiary już w piątek 19 października o godzinie 19:00. Rozmowę poświęcimy MODLITWIE RÓŻAŃCOWEJ. 

 

W trakcie spotkania przybliżymy genezę tej wyjątkowej modlitwy, zgłębimy jej istotę, pochylimy się nad zagadnieniem tajemnic Różańca. Poruszymy także aspekt pobożności maryjnej.

 

Naszym przewodnikiem będzie Michał Gołębiowski - filolog, historyk idei oraz literatury dawnej, doktorant Uniwersytetu Jagiellońskiego, stypendysta Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, współpracownik pisma „Christianitas”, a także autor książek „Małżeństwo Józefa i Maryi w literaturze i piśmiennictwie staropolskim doby potrydenckiej” oraz „Niewiasta z perłą. Szkice o Maryi Pannie w świetle duchowości katolickiej”. Spotkanie poprowadzi Paweł Grad, członek redakcji kwartalnika "Christianitas", doktorant w Szkole Nauk Społecznych przy Instytucie Filozofii i Socjologii PAN, autor książki "O pojęciu tradycji”.

 

Do zobaczenia w Sali Prowincjalskiej w klasztorze św. Jacka przy ul. Freta 10 w Warszawie.

 

Podczas spotkania będzie możliwość zakupu książek nawiązujących do tematu spotkania.

18.05.2018 19:00

Wiara-Codziennosć-RODZINA

banner_maj

Najbliższe spotkanie Dominikańskiej Szkoły Wiary już 18 maja o godzinie 19:00. „WIARA – CODZIENNOŚĆ  – RODZINA. Amoris Laetitia – nowe rozumienie czy nieporozumienie?”

 

 

Papieska adhortacja, będąca owocem synodu o rodzinie, wciąż wzbudza wiele komentarzy i nie przestaje rodzić pytań. Czy małżeństwo to tylko niedościgły ideał? Czy papież proponuje nową interpretację nierozerwalności małżeństwa? Jaka właściwie różnica istnieje między sakramentalnym małżeństwem a nieregularnym związkiem? Jakie są możliwości uczestniczenia w życiu Kościoła dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych?

 

Zapraszamy do wspólnego poszukiwania odpowiedzi.

 

Naszym przewodnikiem będzie o. Jarosław Kupczak OP, dominikanin, profesor nauk teologicznych, nauczyciel akademicki Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, kierownik Katedry Antropologii Teologicznej na Wydziale Teologicznym oraz dyrektor Ośrodka Badań nad Myślą Jana Pawła II Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

 

Spotkanie poprowadzi Paweł Grad, członek redakcji kwartalnika "Christianitas", doktorant w Szkole Nauk Społecznych przy Instytucie Filozofii i Socjologii PAN. Autor książki "O pojęciu tradycji”.

 

 

 ___________________________________________________________________________

Podczas spotkania będzie możliwość zakupu książek nawiązujących do tematu spotkania.

11.04.2018 23:21

Wiara-Codziennosć-EUCHARYSTIA

banner_kwiecien

Najbliższe spotkanie Dominikańskiej Szkoły Wiary już 20 kwietnia o godzinie 19:00. 

 

Podczas spotkania zatytułowanego „WIARA – CODZIENNOŚĆ – EUCHARYSTIA. Do kogo przychodzisz?” porozmawiamy o tym, czym jest Eucharystia, oraz o trudnościach w jej przeżywaniu i postaramy się odpowiedzieć na najczęstsze pytania praktyczne, które nurtują chociażby rodziców przychodzących do kościoła z małymi pociechami.

 

 

 


Pomoże nam w tym gość, o. Marek Blaza SJ, kapłan, jezuita, birytualista, wykładowca teologii ekumenicznej i dogmatycznej, duszpasterz akademicki dla młodzieży studenckiej obrządku greckokatolickiego (bizantyjsko-ukraińskiego) w Warszawie.

 

Spotkanie poprowadzi Kamil Szumotalski - teolog i mąż, który w ostatnim czasie prowadził cykl spotkań o duchowości miasta. Znany jest również z publikacji na portalu Aleteia oraz prowadzenia, wraz z żoną, kanału „Przyklejeni”.

 

Do zobaczenia już wkrótce w Sali Prowincjalskiej w klasztorze św. Jacka przy ul. Freta 10 w Warszawie.

 

 

___________________________________________________________________________

Podczas spotkania będzie możliwość zakupu książek nawiązujących do tematu spotkania.

01.03.2018 17:15

Wiara-Codziennosć POWOŁANIE

banner_marzec

Podczas spotkania zatytułowanego „WIARA – CODZIENNOŚĆ – POWOŁANIE. Czego szukacie?” porozmawiamy o tym, czym jest powołanie, o trudnościach w jego rozeznaniu oraz tym, jak w wyborze życiowej drogi pomóc nam może wiara.

 

Naszymi gośćmi będą o. Łukasz Woś OP, duszpasterz akademicki w warszawskim klasztorze dominikanów na Służewie, opiekun Dominikańskiego Duszpasterstwa Powołań, oraz Ryszard Cebula, dziennikarz radiowy i telewizyjny, który zdobył tytuł człowieka Pro Publico Bono, mąż i ojciec.

 

Spotkanie poprowadzi Kamil Szumotalski - z zawodu teolog. Publikuje on na portalu „Aleteia”, a wraz z żoną prowadzi kanał "Przyklejeni”.

 

Do zobaczenia 9 marca o godz. 19:00 w Sali Prowincjalskiej w klasztorze św. Jacka przy ul. Freta 10 w Warszawie.

  

__________________________________________________________________________________ 

Podczas spotkania będzie możliwość zakupu książek nawiązujących do tematu spotkania.

21.01.2018 13:45

Wiara i polityka

DSW_styczeń_2018

W najbliższy piątek odbędzie się kolejne spotkanie Dominikańskiej Szkoły Wiary pod hasłem „WIARA – CODZIENNOŚĆ – POLITYKA. Ile dla Cezara, a ile dla Boga?”

 

Podczas spotkania poruszymy zagadnienia zaangażowania katolika w sprawy polityczne, dylematów moralnych, relacji państwo – Kościół oraz drażliwej kwestii poruszania politycznych tematów. Naszym gościem będzie o. Marcin Lisak OP, socjolog i pracownik naukowy Instytutu statystyki Kościoła Katolickiego w Warszawie. Spotkanie poprowadzi Paweł Grad, redaktor „Christianitas”. Zapraszamy 26 stycznia na godzinę 19:00 do Sali Prowincjalskiej.

01.12.2017 00:00

WIARA-CODZIENNOŚĆ-ŚMIERĆ - nagranie ze spotkania

Wszystkich, którzy nie mogli wziąć udziału w ubiegłotygodniowym spotkaniu Dominikańskiej Szkoły Wiary, zapraszamy do wysłuchania poniższego nagrania.

 


ABY PRZEJŚĆ DO NAGRANIA KLIKNIJ TUTAJ


Jednocześnie, aby nie przegapić kolejnych spotkań, zachęcamy do śledzenia naszej strony www oraz profilu facebook'owego.

Do zobaczenia!

24.11.2017 19:00

Wiara, codzienność, śmierć..

banner_listopad

Tym razem zajmiemy się sprawami ostatecznymi. Wraz z naszymi gośćmi porozmawiamy o tym, czy na co dzień warto myśleć o śmierci, jak się do niej przygotować, po co wierzącym żałoba i jak ją przeżywać, jak towarzyszyć osobom umierającym, a także co właściwie dzieje się po śmierci i czy jeszcze będzie  wtedy czas na skruchę i nawrócenie.

 
 
 
 
 
 
 

Gośćmi spotkania będą:

 

  • ks. Władysław Duda – duszpasterz środowisk medycznych w Archidiecezji Warszawskiej, współzałożyciel pierwszego w Warszawie społecznego hospicjum domowego, miłośnik przyrody

 

  • dr Dorota Zawadzka – psycholog, specjalistka w zakresie pomocy osobom chorym terminalnie. 

 

Spotkanie poprowadzi Paweł Grad - członek redakcji kwartalnika "Christianitas"


Do zobaczenia w piątek 24 listopada o godz. 19:00 w Sali Prowincjalskiej klasztoru św. Jacka przy ul. Freta 10 w Warszawie!

10.10.2017 23:30

Nowy sezon spotkań DSW

DSW_2018_spotkanie_1

W ramach spotkań Dominikańskiej Szkoły Wiary zapraszamy na nowy cykl spotkań: „WIARA- CODZIENNOŚĆ-…”.

 

Pierwsze spotkanie już niebawem – 27 października 2017 r. Zatytułowane będzie ono „WIARA- CODZIENNOŚĆ-MAŁŻEŃSTWO. Czy na pewno miłość wszystko przetrzyma?” Dzięki zaproszonym gościom na nowo przypomnimy sobie, czym jest ta niezwykła więź między dwojgiem ludzi, a także jakie problemy spotykają na swojej drodze małżonkowie. 

 

Zastanowimy się także, jak we współczesnym świecie dbać o „przymierze małżeńskie, przez które mężczyzna i kobieta stanowią między sobą wewnętrzną wspólnotę życia i miłości” (por. KKK 1660).

Naszymi gośćmi będą:

 

- o. Mirosław Pilśniak OP – dobrze znany jako prowadzący kursy przedmałżeńskie oraz „Wieczory dla zakochanych”, duszpasterz rodzin w klasztorze ojców dominikanów na ul. Freta 10;

 
- Katarzyna Stradowska – kobieta, która pomogła już niejednej parze dzięki swojej pracy w poradni rodzinnej.

 

Spotkanie poprowadzi Kamil Szumotalski – teolog, ale też przede wszystkim mąż. W ostatnim czasie prowadził on cykl spotkań o duchowości miasta. Znany jest również z publikacji na portalu Aleteia oraz prowadzenia, wraz z żoną, kanału "Przeklejeni”. 

 

 Więcej informacji znajdziecie Państwo na Facebooku oraz na stronie internetowej DSW.

 

 Do zobaczenia już wkrótce w Sali Prowincjalskiej w klasztorze św. Jacka przy ul. Freta 10 w Warszawie.