dsw6

O Dominikańskiej Szkole Wiary

Dominikańska Szkoła Wiary w Warszawie jest częścią ogólnopolskiego projektu spotkań, prowadzonych przy klasztorach oo. dominikanów. W tym roku mija trzynaście lat od pierwszych wykladów Szkoły organizowanych w Stolicy.

W ramach Dominikańskiej Szkoły Wiary odbywają się cykliczne spotkania adresowane do wszystkich, którzy chcą poznawać Boga.

Wśród gości znajdą się cenieni specjaliści – duchowni i świeccy, jak również przedstawiciele środowisk twórczych.

Spotkania Dominikańskiej Szkoły Wiary odbywają się raz w miesiącu, w piątki o godz. 19.00, w Sali Prowincjalskiej klasztoru oo. dominikanów w Warszawie na ul. Freta 10 (link do mapy).

Zapraszamy!

Najbliższy wykład:

18.05.2018 19:00

Wiara-Codziennosć-RODZINA

banner_maj

Najbliższe spotkanie Dominikańskiej Szkoły Wiary już 18 maja o godzinie 19:00. „WIARA – CODZIENNOŚĆ  – RODZINA. Amoris Laetitia – nowe rozumienie czy nieporozumienie?”

Papieska adhortacja, będąca owocem synodu o rodzinie, wciąż wzbudza wiele komentarzy i nie przestaje rodzić pytań. Czy małżeństwo to tylko niedościgły ideał? Czy papież proponuje nową interpretację nierozerwalności małżeństwa? Jaka właściwie różnica istnieje między sakramentalnym małżeństwem a nieregularnym związkiem? Jakie są możliwości uczestniczenia w życiu Kościoła dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych?

Zapraszamy do wspólnego poszukiwania odpowiedzi.

Naszym przewodnikiem będzie o. Jarosław Kupczak OP, dominikanin, profesor nauk teologicznych, nauczyciel akademicki Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, kierownik Katedry Antropologii Teologicznej na Wydziale Teologicznym oraz dyrektor Ośrodka Badań nad Myślą Jana Pawła II Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

Spotkanie poprowadzi Paweł Grad, członek redakcji kwartalnika "Christianitas", doktorant w Szkole Nauk Społecznych przy Instytucie Filozofii i Socjologii PAN. Autor książki "O pojęciu tradycji”.

___________________________________________________________________________

Podczas spotkania będzie możliwość zakupu książek nawiązujących do tematu spotkania.