wswsw 135

O Dominikańskiej Szkole Wiary

 

Dominikańska Szkoła Wiary w Warszawie jest częścią ogólnopolskiego projektu spotkań, prowadzonych przy klasztorach oo. dominikanów. W tym roku mija trzynaście lat od pierwszych wykladów Szkoły organizowanych w Stolicy.

W ramach Dominikańskiej Szkoły Wiary odbywają się cykliczne spotkania adresowane do wszystkich, którzy chcą poznawać Boga.

 

Wśród gości znajdą się cenieni specjaliści – duchowni i świeccy, jak również przedstawiciele środowisk twórczych.

 

Spotkania Dominikańskiej Szkoły Wiary odbywają się raz w miesiącu, w piątki o godz. 19.00, w Sali Prowincjalskiej klasztoru oo. dominikanów w Warszawie na ul. Freta 10 (link do mapy).

 

Zapraszamy!

Najbliższy wykład:

 

14.05.2017 01:08

Kościół wobec uchodźców - jak mądrze pomagać?

obrazek uchodźcy

Zapraszamy na kolejne spotkanie Dominikańskiej Szkoły Wiary: „Kościół wobec uchodźców - jak mądrze pomagać?”. Tym razem przyjrzymy się konfliktowi w Syrii i sytuacji Kościoła na Bliskim Wschodzie.

 

Będziemy dociekać, w jaki sposób chrześcijanie mogą skutecznie pomóc uchodźcom i  poszukamy rozwiązania dylematów, które narosły wokół tego tematu.

 

Gośćmi spotkania będą ks. prof. Waldemar Cisło, dyrektor Sekcji Polskiej Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, oraz Anna i Karol Wilczyńscy, prowadzący bloga islamista.pl, którzy w tym roku wyjechali do Syrii, żeby przyjrzeć się pracy organizacji humanitarnych działających na terenach dotkniętych wojną.

 

Dyskusję poprowadzi Paweł Grad, filozof, redaktor kwartalnika "Christianitas", student Szkoły Nauk Społecznych przy Instytucie Filozofii i Socjologii PAN.

 

Do zobaczenia w piątek 26 maja o godz. 19.00 w Sali Prowincjalskiej klasztoru św. Jacka przy ul. Freta 10 w Warszawie.

 

 

 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Podczas spotkania będzie można kupić płyty z nagraniami poprzednich spotkań oraz książki.

Wróć