Kościół wobec uchodźców – jak mądrze pomagać?

Zapraszamy na kolejne spotkanie Dominikańskiej Szkoły Wiary: „Kościół wobec uchodźców – jak mądrze pomagać?”. Tym razem przyjrzymy się konfliktowi w Syrii i sytuacji Kościoła na Bliskim Wschodzie.

Będziemy dociekać, w jaki sposób chrześcijanie mogą skutecznie pomóc uchodźcom i poszukamy rozwiązania dylematów, które narosły wokół tego tematu.

Gośćmi spotkania będą ks. prof. Waldemar Cisło, dyrektor Sekcji Polskiej Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, oraz Anna i Karol Wilczyńscy, prowadzący bloga islamistablog.pl, którzy w tym roku wyjechali do Syrii, żeby przyjrzeć się pracy organizacji humanitarnych działających na terenach dotkniętych wojną.

Dyskusję poprowadzi Paweł Grad, filozof, redaktor kwartalnika „Christianitas”, student Szkoły Nauk Społecznych przy Instytucie Filozofii i Socjologii PAN.

Do zobaczenia w piątek 26 maja o godz. 19.00 w Sali Prowincjalskiej klasztoru św. Jacka przy ul. Freta 10 w Warszawie.

————————————————————————————————————————-

Podczas spotkania będzie można kupić płyty z nagraniami poprzednich spotkań oraz książki.