Czy ciało może być sojusznikiem naszej modlitwy?

W najbliższą sobotę 13 lutego, zapraszamy na kolejne spotkanie Dominikańskiej Szkoły Wiary. Tym razem, w ramach cyklu Kaznodzieje miłosierdzia, spotkanie z o. Pawłem Koniarkiem – opowie on o tym jakiej modlitwy może nauczyć nas św. Dominik, jak modlić się całym ciałem i jak sprawić, by pomagało nam ono w codziennej modlitwie.

Ciało – obarczamy je winą za wiele naszych kłopotów z modlitwą: pozbawia nas skupienia, drętwieje, boli. Jednak odrywając modlitwę od naszej fizyczności robimy jej krzywdę, spychając ją w obszar duchowych przeżyć. Dominikanie pierwszego pokolenia podpatrywali św. Dominika w czasie modlitwy. Zachwyciło ich jak aktywnie wykorzystywał on swoje ciało podczas modlitwy. Kolejne pokolenia braci przechowywały tajemnicę 9 sposobów modlitwy Dominika – teraz chcemy podzielić się nią z Wami!

Zapraszamy na spotkanie w sobotę o godz.16.00 do Sali Prowincjalskiej. Podczas spotkania będzie można kupić książki poświęcone duchowości dominikańskiej i świętym naszego zakonu.