Miłosierdzie w praktyce, czyli cerowanie świata

18 kwietnia  o godzinie 16.00 w klasztorze ojców dominikanów przy ul. Freta 10 zapraszamy na kolejne spotkanie Dominikańskiej Szkoły Wiary z cyklu „Chrześcijanin na falach współczesności”. Porozmawiamy o miłosierdziu w życiu codziennym i o tym, jak zmieniać dzięki niemu otaczającą nas rzeczywistość. Gościem spotkania będzie siostra Małgorzata Chmielewska.

 

Spotkanie po Niedzieli Miłosierdzia Bożego ma pomóc spojrzeć na to święto oczami praktyka, przybliżając jednocześnie niezwykle charyzmatyczną osobowość s. Chmielewskiej. Każdego dnia mierzy się ona z niemożliwym: zasypywaniem przepaści dzielącej bogatych i ubogich – na tym polega jej „cerowanie świata”. Codzienność przełożonej wspólnoty „Chleb Życia”, która zajmuje się prowadzeniem domów dla ludzi wykluczonych, to niewielka wieś w województwie świętokrzyskim. Świat, o istnieniu którego wolelibyśmy nie wiedzieć. To jednak tutaj dokonują się małe cuda, wydarzenia zaskakujące w swej prostocie, a które mogą stać się lekcją dla każdego z nas.

O takich właśnie codziennych, małych-wielkich czynach miłosierdzia porozmawiamy podczas kolejnego spotkania z s. Małgorzatą Chmielewską.