O grzechu i emocjach. Czy spowiadać się z uczuć?

7 marca o godzinie 16.00 w klasztorze ojców dominikanów przy ul. Freta 10 zapraszamy na kolejne spotkanie Dominikańskiej Szkoły Wiary z cyklu „Chrześcijanin na falach współczesności”. Tym razem porozmawiamy o emocjach i moralności, szczególnie w kontekście sakramentu pokuty i pojednania. Gościem spotkania będzie o. Łukasz Kubiak OP.

Czy każde negatywne uczucie jest grzechem? A może emocje, które odczuwamy, w ogóle nie powinny być uwzględniane podczas rachunku sumienia? Odpowiedź na te pytania nie jest prosta, szczególnie jeżeli przyjrzymy się 7 grzechom głównym, wśród których odnajdujemy m.in. uczucie gniewu.

Aby w pełni zrozumieć różnicę pomiędzy dobrymi i złymi uczuciami, powinniśmy najpierw zastanowić się nad ich źródłem. Być może odkryjemy, że odpowiedź leży głębiej, niż tylko w okresowej klasyfikacji „grzech”, „nie-grzech”, a doświadczane uczucia są drogowskazem, który powinien zwrócić naszą uwagę na inne duchowe problemy.

Elementów tej moralnej układanki jest wiele, nad najważniejszymi z nich spróbujemy zastanowić się podczas kolejnego spotkania z o. Łukaszem Kubiakiem OP, psychoterapeutą i duszpasterzem akademickim.

Serdecznie zapraszamy – 7. marca, godz. 16.00, Sala Prowincjalska.