Skąd się wzięli dominikanie?

Kilka dni temu rozpoczęliśmy Jubileusz 800-lecia Zakonu Dominikanów, a za niespełna miesiąc w Kościele rozpocznie się Rok Święty – Jubileusz Miłosierdzia.Tegoroczny cykl – Kaznodzieje Miłosierdzia – skupiony będzie więc wokół tych dwóch tematów.

Na poczatku świętowania Jubileuszu 800-lecia Zakonu Kaznodziejsiego warto sięgnać do początków: poznać marzenia i pragnienia św. Dominika, dowiedzieć się dlaczego płakał i czego wymagał od pierwszych braci w Zakonie. Sobotnie spotkanie pozwoli nam odkryć niezwykły pomysł św. Dominika na głoszenie Ewangelii, który „działa” przez osiem wieków.

Opowie nam o tym o. Michał Osek OP z dominikańskiego miesięcznika „W drodze”.

Zapraszamy w najbliższą sobotę, 14 listopada o godz. 16.00 do Sali Prowincjalskiej w klasztorze przy ul. Freta 10.