Życie na pełnej petardzie

9 maja o godzinie 16.00 w klasztorze ojców dominikanów przy ul. Freta 10 zapraszamy na ostatnie w tej edycji spotkanie Dominikańskiej Szkoły Wiary z cyklu „Chrześcijanin na falach współczesności”. Punktem wyjścia dla rozmowy będzie historia naszego gościa, księdza Jana Kaczkowskiego, założyciela hospicjum pw. św. Ojca Pio w Pucku. Pomimo ciężkiej choroby i doświadczenia nowotworu jego życie można nie bez przesady nazywać życiem „na pełnej petardzie”.

Ksiądz Kaczkowski to duchowny niemożliwy do zaszufladkowania. Zaskakuje nie tylko autoironią i ogromnym optymizmem, ale również poglądami, które przeczą kościelnym schematom myślenia. Z wykształcenia doktor teologii i bioetyk, w codziennej działalności łączy świat nauki i świat ludzi zapomnianych. Nie boi się rozmawiać o problemach Kościoła. Wszystkie jego przemyślenia i obserwacje są jednak zakorzenione w głębokim szacunku dla drugiego człowieka.

Nad katolickim życiem na pełnych obrotach i duchowym dojrzewaniem, któremu towarzyszy cierpienie, zastanowimy się z księdzem w bezpośredniej i szczerej rozmowie. Spotkanie poprowadzi Piotr Żyłka, dziennikarz, autor wywiadu-rzeki z księdzem.

Serdecznie zapraszamy – 9. maja, godz. 16.00, Sala Prowincjalska