MODLITWA o dobrą śmierć – zapowiedź spotkania

Dopóki możemy, wolimy unikać myśli o śmierci i odsuwać od siebie refleksje dotyczące przemijania, przez co rzeczywistość umierania zostaje zepchnięta na margines i staje się niejednokrotnie abstrakcyjna i zapomniana. Wolimy raczej skupiać się na tym, co jeszcze możemy osiągnąć lub czego doświadczyć. Zwykle jednak – prędzej czy później – nadchodzi czas, kiedy uświadamiamy sobie, że do śmierci i umierania także trzeba się przygotować.

Modlitwa o dobrą śmierć. Pozornie paradoksalna, bo czy wypada modlić się o śmierć, bądź czy śmierć może być w ogóle dobra? A przecież modlitwa ta ma swoje miejsce w Kościele. Dla kogo jest ona przeznaczona, w jaki sposób się nią modlić i jakie jest jej teologiczne znaczenie?

Żadne z tych pytań z pewnością nie okaże się zbyt trudne dla naszego wyjątkowego gościa, którym będzie o. Jacek Salij OP, dominikanin, jeden z najwybitniejszych polskich teologów, wyróżniony licznymi wysokiej rangi odznaczeniami i nagrodami – zarówno kościelnymi jak i państwowymi. Rozmowę poprowadzi Marcin Fijołek.

Spotkanie odbędzie się 24 maja o godz. 19.00 w Sali Prowincjalskiej klasztoru oo. dominikanów przy ul. Freta 10.