Nowy cykl spotkań Dominikańskiej Szkoły Wiary

Rozpoczynamy kolejny cykl spotkań Dominikańskiej Szkoły Wiary funkcjonującej przy klasztorze ojców dominikanów na Freta. Pierwsze spotkanie już 25 października.

Jego temat to: „Bóg jest jak człowiek” czy raczej „Bóg nie jest jak człowiek”? Czyli o tym, co wpływa na nasz obraz Boga i jak interpretować Pismo Święte. O tym, w jakiego Boga nie wierzyli Ojcowie Kościoła i jakiej interpretacji się przeciwstawiali, opowie o. Damian Mrugalski OP.

Spotkanie będzie się składać z dwóch części. W pierwszej ojciec Damian wygłosi wykład, przybliżając temat. W drugiej natomiast zapraszamy uczestników do udziału w dyskusji, zadawania pytań bądź podzielenia się swoimi refleksjami. W przerwie zapraszamy do naszej kawiarenki, a w księgarence – jak zawsze – będzie można nabyć książki.

Kiedy: 25 października, godz. 19:00.

Gdzie: Sala Prowincjalska klasztoru ojców dominikanów, ul. Freta 10.

O naszym gościu:

Damian Mrugalski OP – ur. 1978. Dominikanin, filozof i teolog, doktor teologii i nauk patrystycznych. Absolwentł filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz teologii Instytutu Patrystycznego Augustinianum w Rzymie. Wykładowca teologii, filozofii starożytnej i greki w Kolegium Filozoficzno-Teologicznym Polskiej Prowincji Dominikanów w Krakowie oraz teologii na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie. Autor monografii: „Logos: Filozoficzne i teologiczne źródła idei wczesnochrześcijańskiej”, „Il Dio trascendente nella filosofia alessandrina, giudaica e cristiana: Filone e Clemente” oraz „Zrodzeni do nadziei. Rekolekcje na Teraz”.