Homo viator – czyli o pielgrzymowaniu i błądzeniu

7 lutego o godzinie 16.00 w klasztorze ojców dominikanów przy ul. Freta 10 zapraszamy na kolejne spotkanie Dominikańskiej Szkoły Wiary z cyklu „Chrześcijanin na falach współczesności”. Tym razem porozmawiamy o podróży i rozwoju, które niesie ze sobą ziemskie pielgrzymowanie. Gościem spotkania będzie o. Cyprian Klahs OP – autor licznych książek i duszpasterz akademicki z Poznania.

Czy najlepsza droga życiowa jest drogą prostą? Czy warto ryzykować, potykać się, błądzić? A może to właśnie stabilizacja jest pokusą, która zagraża duchowemu rozwojowi? Życie jest ciągłym ruchem i w zależności od jego momentu, każde z tych pytań potrafi przybrać inną formę. Wciąż szukamy definicji dla siebie i naszego otoczenia, wpadamy w pułapki stagnacji, z drugiej strony uciekając przed trwałymi zobowiązaniami, lękając się zamykania kolejnych etapów.

Serdecznie zapraszamy – 7. lutego, godz. 16.00, Sala Prowincjalska.