MODLITWA Adoracja – zapowiedź spotkania

Adoracja oznacza uwielbienie. A ono wymaga czasu, ponieważ wtedy tylko możemy okazywać komuś pełen miłości szacunek, gdy mamy dla niego czas.

Tak jest też z adoracją Najświętszego Sakramentu – jest ona ofiarą z czasu, którą „spalamy” przed Panem Bogiem. Trwając na adoracji – w przeciwieństwie do innych czynności, jakie spełniamy na co dzień – nie musimy działać w sposób zadaniowy, bo wystarczy sama nasza obecność uwielbiająca Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Adoracja to trwanie z miłością przed tym, który zna nasze serca i pierwszy nas umiłował. Czy jednak żyjąc w pędzącym świecie licznych obowiązków i będąc pod presją efektywnego działania mamy czas i potrafimy jeszcze paść na kolana, aby po prostu być przed Chrystusem?

Zapraszamy na spotkanie Dominikańskiej Szkoły Wiary poświęcone modlitwie adoracji. Odbędzie się ono w piątek 8 lutego 2019 o godz. 19:00 w Sali Prowincjalskiej klasztoru oo. dominikanów przy ul. Freta 10.

Naszym gościem będzie Maciej Chanaka OP – ceniony duszpasterz akademicki. Spotkanie poprowadzi Magdalena Fijołek – z wykształcenia psycholog, natomiast z zawodu dziennikarka kulturalna, która współpracowała m.in. z „Gościem Niedzielnym” i TVP Kultura, a na co dzień kieruje działem kulturalnym portalu Niezalezna.pl.